Bakaláři
Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Třída 1. B a část 2. B na výletě v Oboře Linhart

Třída 1. B a část 2. B na výletě v Oboře Linhart 

Obora svatý Linhart je opravdu moc pěkné místo Karlovarských lázeňských lesů nedaleko Doubí – krásná příroda, adrenalinové atrakce, obory uzpůsobené pro pozorování zvěře.

Děti z 1. B a 2. B spolu s paní učitelkou Prokešovou, paní vychovatelkou Marklovou, paní Tylovou a panem Doubkem ji měly možnost navštívit ve čtvrtek 23.9.

   

Měli jsme štěstí, počasí nám přálo a sem tam vysvitlo i sluníčko.

Přijeli jsme docela brzy ráno, autobus pan řidič zaparkoval na místním parkovišti a hurá do obory, kde na nás čekala paní Věrka a Adélka. Připravily si pro nás bohatý program.

  

Na uvítanou nás vzaly pod dohledem pana polesného do obory na ranní krmení siky Dybowského. Přivezli jsme si pro ně z domova dobrůtky – suché pečivo, jablíčka, mrkev – a tak jsme se mohli ke krmení připojit. Před urostlými dospělými jeleny jsme přece jenom měli respekt a pouze je pozorovali z dálky, ale laně a mladí jelínci přicházeli až k nám a nechali se krmit z ruky.

 

Po uzavření obory jsme z dřevěné pozorovatelny sledovali, jak se velké stádo po skrmení ranních dobrot dává do pohybu a odchází do úkrytu přilehlého tmavého lesíku.

  

Věrkou jsme byli pozváni do velkého skleněného altánu, kde nás – společně s panem Doubkem – potěšili zajímavostmi ze života lesní zvěře a nechali mezi námi kolovat různé myslivecké trofeje. Dozvěděli jsme se také, kdo se stará o les, o zvěř ale i o stromy.

Prohlédli jsme si hmyzí domečky, které vyrobili děti na lesním letním táboře

  

Po svačině nás čekala návštěva lesa s výkladem a různými hrami. Na chvilku jsme se stali zoology studující hmyz.

  

Na závěr pobytu jsme vystoupali po lanových chodníčkách do domečků umístěných v korunách stromů a vychutnávali si pohled z výšky na okolní přírodu.

Bylo to příjemně strávené dopoledne. Moc se nám tu líbilo, program jsme si užili.

Děkujeme paní Věrce a Adélce za jejich starostlivost a pozornost, kterou nám věnovaly.

Mnozí se určitě vrátí navštívit lanové centrum a projít se oborami po můstcích v korunách stromů.

Kliknutím na snímek se otevře fotogalerie:


Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4