Bakaláři
Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Projektový den v Mariánských Lázních - školní družina

Projektový den v Mariánských Lázních - školní družinaPoslední den v září jsme s dětmi 1. a 2. tříd navštěvujících školní družinu navštívili park miniatur v Mariánských Lázních Boheminium.

Cílem projektového dne bylo kromě návštěvy zmíněného parku, podívat se do nedaleké obory s daňky a po turistických značkách dojít k blízké rozhledně Hamelika.

Již samotná cesta autobusem ze Sokolova do Mariánských Lázní byla pro děti plná zajímavých informací, které dětem předával doprovázející pan Doubek – krajina mezi Krušnými horami a Slavkovským lesem, přehrada Jesenice, dravci na polích i vysoká zvěř poblíž lesíků.

Na prohlídku samotného parku Boheminium jsme nakonec neměli ani dost času, jelikož jsme se zdrželi u obory.    

Měli jsme štěstí a přátelsky naladěný daněk odpočíval přímo u oplocení výběhu. Mohli jsme jej pozorovat, a když se zvedl a přišel k nám blíž, bylo možno nabídnout mu kaštany, jablíčka a mrkev, které jsme na tuto příležitost s sebou z domova přivezli.

Po celou dobu se nám pan Doubek věnoval s odborným výkladem a trpělivě odpovídal na naše otázky a usměrňoval naše chování – vhodné krmivo, hluk a nebezpečí úrazu při snaze si zvíře pohladit!

Obora je nedaleko Boheminium parku – ten jsme při příjezdu míjeli, ale rozhodli jsme se nejdříve navštívit oboru. Až pak pokračovat dál po turistickém značení k nedaleké rozhledně Hamelika.  Procházeli jsme lázeňskými lesy, stezkami upravenými pro lázeňské hosty, cesta byla hezky upravena a přivedla nás na kopec s nádherným výhledem na lázeňské město.

Rozhledna byla schovaná ve vzrostlém lesíku, moc se nám líbilo její kamenné zdivo, vystoupali jsme všichni po schodech až nahoru. Výhled byl omezen vzrostlými stromy, ale i tak jsme okolní přírodou a výkladem pana Doubka o lesích a jejich obyvatelích byli nadšeni – zachyceno na fotografiích.

 

Pak nás čekala cesta zpět na miniatury. Park se nám moc líbil. Připomněli jsme si naši historii a slíbili si, že s rodiči určitě hrady, rozhledny a jiná vystavovaná místa navštívíme. Spoustu míst jsme znali, buď z osobní návštěvy, anebo jen tak z médií a encyklopedií.

Z replik nás nejvíce ohromil hrad Karlštejn, zámek Hluboká, Lednice, ale i památky blízké Sokolovu hrad Loket a Bečov. Obdivovali jsme i plzeňskou katedrálu, lanovku na Ještěd, krásenskou rozhledna či horu Říp.

Počasí nám přálo, společně jsme strávili hezké odpoledne, užili si lesa a během jednoho odpoledne stihli zhlédnout spoustu památek.

Kliknutím na snímek se otevře fotogalerie:


Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30