Bakaláři
Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Letní tábory – srpen 2022

Letní tábory – srpen 2022Hurá, na školní olympiádu 2. běh: 1. - 5. 8. 2022

První den si táborníci užívali v Lasergame, dále hráli florbal a přehazovanou. Druhý den bylo na řadě splouvání řeky Ohře z Kynšperka n/O do Sokolova...
Třetí den bylo opět velké teplo, přišlo tedy vhod osvěžení - Jezero Michal, paddleboardy, šlapadla, tobogán, přehazovaná, řádění ve vodě...
I čtvrtý den si táborníci užívali koupání, ale také turnaj v kuželkách a bowlingu, paddleboardy a taneční soutěž.
Závěrečný den si řádně užili v Jumpparku, vyzkoušeli si nerfky a vyráběli sladké poháry.

Kliknutím na snímek se zobrazí fotoalbum:

Příměstský tábor Na kolech k vodě: 8. - 12. 8. 2022
První den našeho cyklo-výletění a prvních 45 nášlapných kilometrů.
Druhý den se na kolech jelo k jezeru Medard. Odpoledne si všichni užívali slunečních paprsků a koupání na koupališti Michal.
Třetí den táborníci navštívili Lasergame a odpoledne je čekalo koupání ve vodáckém kempu v Královském Poříčí.
Čtvrtek - den čtvrtý na děti čekaly dopolední hry a po obědě opět na kolech směr Dasnice a Šabina.
Poslední táborový den táborníci strávili na koupališti.
Počasí kolařům přálo po celý týden, najezdili 150 km a užili si spoustu legrace.
Každý den si navíc pochutnávali na výborném jídle, které letos již podruhé poskytla společnost Synthomer, za což velmi děkujeme.
Všem dětem přejeme krásný zbytek prázdnin a příští rok opět… ”Na kolech k vodě”!

Kliknutím na snímek se zobrazí fotoalbum:

Pobytový tábor Bad Lausick: 7. - 14. 8. 2022
Naše výprava čítala 29 členů, od osmiměsíčního Kryštofa po osmnáctiletého Alberta. Cesta vlakem byla dost dobrodružná, ale cestovatelé vše zvládli na jedničku.
První den na ubytovně proběhly, po přidělení pokojů, seznamovací hry s kamarády z Německa a závěr dne se nesl v duchu pohody. Hráli se stolní i míčové hry, povídalo se a zpívalo se.
Druhý den se po vydatné snídani táborníci vydali na výlet do nedalekého Frohburgu, kde mají skvělou bobovou dráhu, dále se šlo na zdejší bludiště a po cestě všichni uvítali piknik v přírodě. ¨Druhá část dne pokračovala po cestě autobusem v městečku Geithein, kde se po celodenním slunečním svitu všichni nadšeně osvěžili v místním malebném koupališti, kde si užili spoustu legrace ve vodě, na hřišti i na trampolíně. Po večeři byly další seznamovací aktivity a prostor na míčové a jiné hry.
Den třetí byl ve znamení letadel v Altenburgu na nejstarší fungující letiště v Německu a letecké muzeum v jednom. Kromě zajímavého výkladu a úžasných exponátů si děti směly některé zdejší poklady prohlédnout i zevnitř a posadit se na místa někdejších pilotů. Program dne pokračoval v historickém centru Altenburgu. Po občerstvovacím pikniku výprava vyrazila za posledním cílem a tím bylo koupaliště se skvělými skokanskými můstky a rychlou vodní skluzavkou. Po perném dní následovala na ubytovně voňavá grilovaná večeře, jako vždy se zeleninou a ovocem. Na závěr dne nechyběla práce v týmech, hry a trocha hudby.
Čtvrtý den byl klidněji než ostatní dny, protože se nikam nejelo. Na programu byly Buchhaim games - sportovní zápolení mezi pěti týmy. Část soutěži proběhla před obědem a ostatní po poledním klidu. Vše, samozřejmě, v duchu dobré zábavy a fair play. K večeři byly hamburgery a den byl zakončen na diskotéce.
Den pátý a návštěva historického město Colditz. První zastávka byla na zámku, který sloužil za války jako důstojnické vězení, po prohlídce zámku a Muzea útěků čekal malý kvíz nově nabytých znalostí, odměnu nakonec dostali všichni! Druhá a poslední zastávka byla na lesním koupališti s tobogánem a skvělou zmrzlinou. Po návratu byla opět skvělá večeře, vyhodnocení sportovního dne a týmové aktivity. Pobyt se pomalu a jistě přehoupl do druhé poloviny. Ani šestý den nebyla nuda. Byl tu očekávaný Belantis - kolotoče, houpačky, horské dráhy, volný pád, lodičky... den utekl jako voda a po návratu a skvělé večeři byla opět diskotéka.
Den sedmý a na zážitky vlastně poslední. Celý den byl ve znamení závěrečného večírku. Většinu času se nacvičovalo v týmech vystoupení pro ostatní - vyrába kostýmů, shánění pomůcek a rekvizit. Odpolední rozptýlení v místním super bazénu v Riffu - skokanské věže a divoké řece. Po návratu byla připravena luxusní večeře - internationals Essenfest. A potom vypuknul očekávaný večer - vystoupení měla vysokou úroveň, k vidění byli skvělí herci, hvězdy modelingu, vědci a čarodějky. Na závěr proběhlo tradiční promítání fotografií ze společných zážitků, u kterého se opravdu všichni nasmáli.

Den osmý - loučení, objímání, slzy... Uvidíme se za rok! Náročná cesta, 28 členů výpravy + miminko, kufry, krosny, batůžky, svačiny, přeplněné vlaky, 2 přestupy, výluka, výměna vlaku... Zkrátka dobrodružství. Ale všechno jsme zvládli, nikoho a nic neztratili ani nezapomněli a už plánujeme Bad Lausick 2023.

Kliknutím na snímek se zobrazí fotoalbum:


Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5