Bakaláři
Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Letní tábory – červenec 2022

Letní tábory – červenec 2022V pondělí 11. července 2022 začaly hned dva příměstské tábory. Byly to:

I. běh Návštěvníci – cestovatelského tábora se zúčastnily děti od předškoláků po pátý ročník. Pondělí začalo návštěvou hasičské zbrojnice v Sokolově, úterý až čtvrtek následovaly návštěvy Chebu, Karlových Varů a Královského Poříčí. Děti si vyzkoušely své dovednosti a odvahu v lanovém centru, prohlédly si jeleny a daňky v oboře Linhart a zvířátka k pomazlení čekala i na statku Bernard. Tam byla i zajímavá ražba mincí a přišel i maskot Kapík. V pátek si táborníci vyzkoušeli golf a jako odměnu za snahu se všichni svezli golfovým vozíkem a každý si s chutí dal zmrzlinový pohár.
Kliknutím na snímek se zobrazí fotoalbum.

II. běh Pokusohraní – žáci II. stupně

První den se táborníci seznámili se základy blokovém programovaní, vyzkoušeli si fyzikální experimenty, např. využití magnetického pole při levitaci tužky. Druhý den byl opět ve znamení robotů a jejich programování a také se experimentovalo s citrony při zkoušení jejich vodivosti a elektrolyticky táborníci získali cín. Třetí den se jelo až do Plzně do Techmánie. Celodenní výlet přinesl science centrum, Planetárium a i zajímavý film Dream Big. Čtvrtý den se pokračovalo v programování robotů, v galerii se můžete mrknout, jak roboti vypadají. Dále si děti zkoušely vyrobit kinetický písek a umělou bažinu a dokonce zvládly i chemicko - biologické pokusy s přírodninami a pokus extrakce chlorofylu z listů a následnou chromatografii chlorofylu a barevných fixů. Táborníci také vyzkoušeli, zda chlorofyl světélkuje a zda je obsažen v olivovém oleji, odpoledne se seznámili i s 3D tiskem. Pátý den táborníci vyzkoušeli roboty a jejich čidla na překážkové dráze, vyráběli šuměnky do koupele a odpoledne zkoušeli postavit odolný most.

Kliknutím na snímek se zobrazí fotoalbum.

V týdnu od 18. 7. do 22. 7. 2022 proběhl III. běh Letní příměstský tábor s gymnastikou

Holčičky se na táboře seznámily s moderní gymnastikou. Nacvičovaly jednoduché prvky a manipulaci s obručí a nechybělo zchlazení v parných dnech ve školním bazénu. Zvládly i překážkovou dráhu, vyzkoušely skokové řady a učily se ovládnout stuhu. Pro odreagování se šlo řádit do dětské herny Fantazie. Nechybělo ani soutěžení a další nácviky - tentokráte šlo o mosty, rotace a překvapení pro rodiče. I práce se švihadlem patří ke gymnastice. Na závěr tábora bylo vystoupení pro rodiče, kde děvčata předvedla gymnastické sestavy.

Kliknutím na snímek se zobrazí fotoalbum:

Poslední týden v červenci 25. 7. - 29. 7. 2022 proběhl IV. běh a příměstský tábor s názvem HURÁ, NA ŠKOLNÍ OLYMPIÁDU!

Zábava na děti čekala na vodě i na souši – paddleboardy, Jumppark, řádilo se v tělocvičně a nechyběla vyjížďka na kolech a koloběžkách. Táborníci si vyzkoušeli bazén ve Františkových Lázních, v tělocvičně si zahráli přehazovanou, ringo a přišla i taneční soutěž. Na raftech bylo skvěle! Večeře - oheň a opékání, mňam! Před spaním hry na hřišti vystřídaly deskové hry a zajímavá noční hra. Poslední den si táborníci vyzkoušeli opičí dráhu a na úplný závěr čekala výroba sladké odměny.

Kliknutím na snímek se zobrazí fotoalbum:

Na konci července 24. 7. - 30. 7. 2022 proběhl i pobytový tábor s názvem Letní škola v přírodě Jizerské hory.

 


Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4