Základní škola Sokolov, Švabinského 1702

Bakaláři
Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Jarní prázdninny plné zábavy

Jarní prázdninny plné zábavyTýdenní pobyty v Bad Lausicku se pomalu stávají tradicí naší školy. Nahradily bývalé divadelní projekty, při kterých jsme spolupracovali s panem učitelem Lorenzem ze základní školy v Dörfles-Esbachu. Mnozí žáci i rodiče si určitě vzpomenou na představení Tabaluga, Mikeš na vandru kolem světa či Duhová rybka. Po odchodu pana Lorenze do důchodu ale nikdo nepřevzal jeho nadšení pro společné projekty, a tak patnáctiletá spolupráce skončila.

Shodou šťastných okolností jsme ve stejné době dostali možnost pokračovat ve společných pobytech českých a německých dětí. Tuto možnost nabídla paní Silvia Steinbach, vedoucí Jugendherberge (ubytovny pro mládež) v Bad Lausicku. Sem už jezdíme od roku 2015, někteří nadšenci dokonce pravidelně. Kromě podzimního pobytu 9. tříd máme k dispozici termín o letních prázdninách a od letošního roku i o jarních prázdninách.

Paní Silvia se stará o velmi pestrý program. Letošní jarněprázdninová partička ta navštívila ZOO v Lipsku, jedno z největších v Evropě, letecké muzeum a zámek v Altenburgu, podzemní chodby a muzeum v Geithainu. Bylo postaráno i o pohyb – kromě sportovního dne jsme jednou hráli bowling a dvakrát navštívili bazén Riff přímo ve městě.

Doufám, že všichni účastníci byli spokojeni a už teď přemýšlejí, kdy zase do Bad Lausicku pojedou.


Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
28 29 30
Logická olympiáda
1
Logická olympiáda
2
Logická olympiáda
3
Logická olympiáda
4
Logická olympiáda
5
Logická olympiáda
6
Logická olympiáda
7
Logická olympiáda
8
Logická olympiáda
9
Logická olympiáda
10
Logická olympiáda
11
Logická olympiáda
12
Logická olympiáda
13
Logická olympiáda
14
Logická olympiáda
15
Logická olympiáda
16
Logická olympiáda
17
Logická olympiáda
18
Logická olympiáda
19
Logická olympiáda
20
Logická olympiáda
21
Logická olympiáda
22
Logická olympiáda
23
Logická olympiáda
24
Logická olympiáda
25
Logická olympiáda
26
Logická olympiáda
27
Logická olympiáda
28
Logická olympiáda
29
Logická olympiáda
30
Logická olympiáda
31
Logická olympiáda
1