Základní škola Sokolov, Švabinského 1702

Bakaláři
Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Děti ze školní družiny strávily dopoledne v chebském areálu Krajinka

Děti ze školní družiny strávily dopoledne v chebském areálu KrajinkaProjektový den: Děti ze školní družiny strávily dopoledne v chebském areálu Krajinka

Výletu se účastnily družinové děti z přípravného ročníku a jejich starší kamarádi z 1. a 2. tříd.

Areál je umístěn v klidné části rozsáhlého parku s překrásně udržovanou zahradou za městem v podhradí a povodí řeky Ohře. Klidné prostředí bez provozu aut. Užívali jsme si volného pohybu po udržovaných parkových cestách.

V areálu je mnoho dětských hřišť s bohatým vybavením – průlezky, pavučiny, skluzavky, houpačky, kuličkové dráhy, hřiště s posilovacími stroji. Dětem se velice líbily vodní atrakce – vodní čerpadlo, vodní mlýnky, lopaty, zdymadla apod. V parku je vybudované letní posezení – kruhové kamenné terasy ve stylu přírodního amfiteátru.

Zde jsme si s dětmi udělali svačinovou přestávku a také jsme toto místo využili pro besedu o ekologii s doprovázející paní Novákovou coby odborníkem z praxe. Téma ochrany životního prostředí a zodpovědnost každého na Zemi děti velice zaujala, zapojovaly se do diskuze, přispívaly vlastními příběhy, upozorňovaly na dobré i špatné zkušenosti.

Areál se rozkládá na velké ploše, a proto jsme jej nedokázali projít v našem časovém limitu celý. Ale i přesto jsme byli všichni spokojeni. Hodně se líbila kuličková dráha, veškeré průlezky, skluzavky a posilovací stroje. Radost udělala i věž – rozhledna.

Do Chebu máme ze Sokolova blízko, a tak si mohou děti se svými rodiči návštěvu Krajinky kdykoliv zopakovat.

Po kliknutí na snímek se otevře fotogalerie:


Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30