Bakaláři
Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > DEN PREVENCE NA TÉMA ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL

DEN PREVENCE NA TÉMA ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYLTento školní rok jsme se v rámci dne prevence rizikového chování zaměřili na zdravý životní styl včetně rizik spojených s volnočasovými aktivitami. Projektový den na toto téma proběhl ve čtvrtek 31. října 2019. Program dne byl naplánován tak, aby zahrnoval všechny složky a to: zdraví, složku fyzickou, psychickou i sociální.

V průběhu dne žáci 1. a 9. tříd společně tvořili zdravé svačinky, četli si spolu a diskutovali o zdraví prospěšných potravinách. Žáci 6. tříd pracovali především na rozvoji příznivého klimatu ve svých třídních kolektivech, nicméně společně se 7. a 9. ročníky se také zúčastnili besedy s legendou české kriminalistiky, plukovníkem Mgr. Lottesem na téma kriminalita nezletilých a mladistvých, příběhy z praxe byly opravdu zajímavé a soudě podle dotazů, vedly žáky k zamyšlení nad vlastním chováním nebo situacemi z blízkého okolí. 8. ročníky si odskočily na besedu o kyberšikaně, pořádanou městskou policií Sokolov v kině Alfa, která se rovněž shledala s kladným ohlasem.

 

Další program na téma relaxační techniky zajistila naše kolegyně, Lucie Nováčková, téma drogové závislosti Mgr. Jan Lysý, děkujeme rovněž paní Daně Škorpilové a Bc. Zuzaně Hrubé za zajímavé povídání o zdravé výživě pro 7. ročníky, dále zaměstnancům fitness studia Birell, paní Janě Zicklerové a Josefíně Oračkové za besedy o významu pohybu v běžném životě.

 

Naše zvláštní poděkování patří přednášejícím z Nemocnice Sokolov, zastoupené paní Bc. Vendulkou Maxovou, za profesionální přístup při všech hodinách a obohacení našeho programu o informace týkající se hygieny rukou, bezpečného chování u vody, pohybového aparátu a první pomoci. Žáci si odnesli mnoho nových a zajímavých poznatků důležitých pro jejich zdraví. Děkujeme.

 

Celý den jsme zakončili hodnocením jednotlivých aktivit a lepením řetězu, který slouží jako výsledek ankety a ukázal nám poměr žáků, kteří se pravidelně pohybují a žáků, kteří tráví volný čas naopak raději v klidu u mobilů či počítačů.

 


Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4