Bakaláři
Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Den prevence 31. 3. 2021

Den prevence 31. 3. 2021DEN PREVENCE ANEB ONLINE BEZPEČNĚ, ZDRAVÍ – 31. 3. 2021

 

 • 8.00 – 9.40 h. Třídnická hodina (3. až 9. ročník) – účast povinná (časový rozsah včetně přestávek určí třídní učitel s ohledem na věk i náročnost činností; obsah stanovuje třídní učitel s ohledem na potřeby třídy; doporučujeme zařadit odlehčené aktivity a hry, i diskusi k aktuálním potřebám)

 • v 10.00 h. Zasedání žákovského parlamentu nejen o distančním vzdělávání. Hostem zasedání bude paní ředitelka Mgr. L. Černá. Prosíme zástupce tříd, aby se dostavili v hojné míře. (Bc. E. Nováková, Mgr. I. Vakešová)

 

Dobrovolné online diskuse

 

3. – 4. ročník

Výběr témat:

 • Zdravý životní styl – online průvodce zdravým aktivním životem. Budeme cvičit, povídat si, naučíme se zdravé dobroty…
  (Bc. J. Hronová) od 10.00 h.

 • Život během pandemie – výraz "Covid" a "Koronavirus" teď už zná úplně každý. Jak se v takové době covidové změnil náš každodenní život? Jaké jsou teď naše volnočasové aktivity?
  (p.uč. K. Šípová) od 10.00 h.

 • Relaxační techniky – budeme rozebírat způsoby, jak se po náročném dni uvolnit, a aktivity, při kterých si odpočineme od celodenního hledění do počítače. 
  (Mgr. R. Cihlářová) od 10.00 h.

 

5. – 6. ročník

 • Kyberšikana – mluví o ní v poslední době skoro všichni, dokonce je i v seriálu. Ve skutečnosti mívají lidé problém poznat, kdy jde ještě o legraci a kdy už o (kyber)šikanu. Co je to kyberšikana, jak ji odlišit od legrace, jak se cítí zúčastnění a kde hledat pomoc.
  (Mgr. V. Srb) od 10 h.

 • Online výuka a protahovací cviky – praktická ukázka cviků na bolesti zad, hlavy a rukou, které lze během dne realizovat.
  (Mgr. I. Vacková) od 10.00 h.

 • Z pohádky do pohádky aneb humorně s panem Werichem – humor, dobrá nálada i poučení v textech i v každodenním životě.
  (p.uč. H. Plachá) od 11.00h.

 • Zdravý životní styl – co můžeme dělat pro naše zdraví. Pobavíme se o tom, co nám pomáhá se udržet ve fyzické i psychické pohodě v této nelehké době, kdy stále sedíme za počítačem a čelíme nemálo omezením, která nás stresují. Aneb psychická pohoda, půlka zdraví.
  (p. uč. V. Vyskočil) od 11.00 h.

 

8. – 9. ročník

 • Distanční výuka – budeme řešit klady a zápory distanční výuky spolu s možnostmi, jak využít volný čas k odpočinku. Jak se každý z vás sžil se současným způsobem výuky, komu to vyhovuje méně nebo naopak více. Vymyslíme spolu nápady, co dělat pro to, aby výuka přes počítač byla zábavnější a efektivnější. Rozebereme jednotlivé způsoby výuky při distančním režimu a ráda vám sdělím své zkušenosti, které jsem jako asistent pedagoga při hodinách nasbírala.
  (p. as. A. Zuzáková) od 10.00 h.

 • Zdravý životní styl – co můžeme dělat pro naše zdraví. Pobavíme se o tom, co nám pomáhá se udržet ve fyzické i psychické pohodě v této nelehké době, kdy stále sedíme za počítačem a čelíme nemálo omezením, která nás stresují. Aneb psychická pohoda, půlka zdraví.
  (Bc. Z. Hrubá) od 10.00 h.

 • Nebezpečí sociálních sítí – sociální sítě jsou nedílnou součástí života většiny z nás a není sporu o tom, že jsou lákavou formou zábavy. Ale byť mohou sociální sítě na první pohled vypadat neškodně, potencionálně skrývají nejedno nebezpečí. Cílem besedy 'Nebezpečí sociálních sítí' je zaměřit se a varovat před některými z nejvýraznějších rizik a podiskutovat si o tom, co dobrého, ale i špatného sociální sítě do našich životů přinášejí.
  (Mgr. Bc. H. Lysý) od 11 h.

 • Relaxační techniky – budeme rozebírat způsoby, jak se po náročném dni uvolnit, a aktivity, při kterých si odpočineme od celodenního hledění do počítače.
  (Mgr. R. Cihlářová) od 11.00 h.

 

Povinná online přednáška

 • 7. ročník – chlapci v 10 hodin (Mgr. Fričová - Společnost MP Education, s.r.o.,
  (akreditovaná Č.j.: MSMT-22319/2015); za školu Bc. L. Křenková)

Na startu mužnosti – přednáška zaměřena na fyzické změny v dospívání. Měním se v muže; puberta; mužské pohlavní ústrojí, jeho funkce; zásady intimní hygieny; sexuální dozrávání – pojmy: noční poluce, erekce, masturbace, sexuální fantazie; zdravý životní styl, pozor na energetické nápoje, steroidy; jak se líbit; náladovost, nejistota, zmatek, sebeovládání; vztahy mezi vrstevníky.

 • 7. ročník – dívky v 11 hodin (Mgr. Fričová - Společnost MP Education, s.r.o.,
  (akreditovaná Č.j.: MSMT-22319/2015); za školu Bc. L. Křenková)

Dospívám, aneb život plný změn–přednáška zaměřena na fyzické změny v dospívání. Měním se v ženu; puberta; ženské pohlavní ústrojí, menstruační cyklus, kalendář; zásady intimní hygieny, dámské hygienické potřeby; zdravý životní styl; jak se líbit; náladovost, nejistota, zmatek, sebeovládání; vztahy mezi vrstevníky.

 

 

Součástí dne prevence bude i výtvarná soutěž a sportovní výzvy:

Výtvarná soutěž

Sportovní výzvy

Splň výzvu:

 1. Natoč výzvu pokud možno někde venku v přírodě a nahraj video s výzvou na následující odkaz: https://www.uschovna.cz/
 2. Odkaz, který se po nahrání videa zobrazí, pošli do mailu: hruba@6zs-sokolov.cz (nezapomeňte na předmět e-mailu!)
  Předmět zprávy: Výzva, jméno, příjmení, třída
 3. Soutěž trvá od 31.3. - do 14.4. 2021 (14.4. bude soutěž ukončena)Článek v PDF ke stažení


Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1