Základní škola Sokolov, Švabinského 1702

Bakaláři
Drobečková navigace

Úvod > Škola > Žákovský parlament > Zápis ze šestého a sedmého jednání ŠŽP

Zápis ze šestého a sedmého jednání ŠŽPDatum konání:
18.3.2008

Žákovský parlament jednal dne 20. 2. a 12. 3. 2008.

Zápis ze šestého jednání ŠŽP

Žákovský parlament jednal dne 20. 2. 2008.

Projednávalo se:

V září 2008 oslaví naše škola 35. výročí – byla by vhodná (nutná?) účast všech tříd – projedná se na třídnických hodinách a na pedagogické radě, dořeší se na další schůzce parlamentu, dále nutno zjistit finanční náročnost (pronájem sálu).

Žáci 1. stupně – zda je možné mít o přestávce zapnuté počítače – bylo zamítnuto, protože v učebně není dozor.

Časopis – je dokončena osnova (rozhovory, vtipy, sportovní akce školy, plán akcí, ankety, zdařilé práce žáků apod.); redaktoři očekávají plnou podporu nás všech při hledání a vytváření dalších návrhů, vaše názory a náměty budou vítány.

Návrh na zrušení zákazu zapnutých mobilů – neprošel = zákaz zrušen nebude, protože se jeho zavedení osvědčilo.

Umístění zrcadel na toaletách – nutno zjistit cenu nových, ale pokud má někdo možnost získat starší zrcadlo, dalo by se použít – žádáme o pomoc a spolupráci.

Návrh na pořádání diskotéky – stále nejasnosti v organizaci a zajištění – bude projednáno na příští schůzce parlamentu.

Školní jídelna – v poslední době se nám zdají jídla příliš slaná a kořeněná – žádáme o změnu,

dále jsou špinavé příbory – nutná náprava, pití je buď sladké nebo bez chuti – nutno řešit, zástupci parlamentu (předseda a místopředseda) projednají s vedením ŠJ.

Třídy 1. a 3. patra – málo uklizeno – zástupci tříd se domluví s příslušnými uklizečkami na nápravě

Dotazy a návrhy z nástěnky:

Zrušit §11 školního řádu (žvýkačky) – p. uklizečky se ptají, kdo bude seškrabávat žvýkačky z lavic a podlahy? – bylo zamítnuto.

Přesunutí pohovky v přízemí 2. stupně – tato pohovka je určena pro čekající rodiče a návštěvy, přesunuta tudíž nebude, pokud by někdo věděl o možnosti získat zdarma nebo velmi levně pohovku, sdělte členům parlamentu.

Pořídit větší odpadkové koše do tříd 2. stupně– vhodnější by bylo odpad třídit a na papír a plasty pořídit krabice, které si třídy mohou pomalovat nebo potapetovat.

Nezkracujte si cestu přes trávník – hříšníci budou náležitě potrestáni = budou mít příležitost si odpracovat své hříchy při zvelebování okolí školy.

Členové parlamentu žádají o inteligentnější formu komunikace na nástěnce. Pokud chcete být „vtipní“, tak se aspoň podepište.

Příští jednání parlamentu se uskuteční 12. 3. 2008.

Dne 20. 2. 2008 zapsala Denisa Kaclová z 8. A

Zápis ze sedmého jednání ŠŽP

Žákovský parlament jednal dne 12. 3. 2008.

Hlavním předmětem jednání tohoto shromáždění bylo 35 let od založení naší školy.

Každá třída by se měla domluvit a následně oznámit třídnímu učiteli, zda bude či nebude připravovat program (zda se bude podílet na sestavě programu oslavy či nikoli).

Třídní učitel nahlásí toto rozhodnutí na pedagogické radě. Bylo by ideální, kdyby parlament věděl, kdo bude účinkovat a co bude předvádět.

Nutno se dotázat rodičů na zájem o shlédnutí vystoupení – při malém zájmu rodičů se akce uskuteční ve školní tělocvičně, při větším zájmu, by se akce mohla uskutečnit v kinosálu popř. v divadle. Informace nutno nahlásit do příští schůze parlamentu.

DOTAZY A NÁVRHY:

Hodiny – milý Jaroslave, toto přání se řešilo už v minulém školní roce a tehdy bylo řečeno, že škola hodiny do tříd nezakoupí, ale třída si je může zakoupit z vlastních zdrojů – sbírka, sponzorský dar apod.

Strava a příbory v jídelně – naše stížnost byla ústně nahlášena 22. 2. 2008. Jelikož od této doby není viditelná žádná změna, stížnost se bude opakovat, pokud nepomůže ani to, naše stížnost bude sepsána (hlavně žádáme, aby se méně solilo a slánky mohou být na stolech). Objevil se i nápad, sestavit návrh vlastního jídelníčku, který bude kuchařkám předán – do tříd se dá papír, na který budou psát žáci své návrhy jídel (reálné).

Školní uniformy – tento váš nápad s uniformami byl zatím zamítnut.

Úklid – zástupci parlamentu se omlouvají, že tento problém ještě p. uklizečkám nevyřídili, ale hned v příštích dnech to napraví.

Příští jednání parlamentu se uskuteční 9. 4. 2008

Dne 12. 3. 2008 zapsala Denisa Kaclová z 8. A


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4