Základní škola Sokolov, Švabinského 1702

Bakaláři
Drobečková navigace

Úvod > Škola > Žákovský parlament > Zápis z 2. zasedání školního žákovského parlamentu 2014/2015

Zápis z 2. zasedání školního žákovského parlamentu 2014/2015Datum konání:
16.10.2014

Dne 15. 10. 2014 jsme se opět sešli, abychom se zamysleli nad akčním plánem parlamentu a abychom si promluvili s milým hostem – s paní vedoucí naší školní jídelny. Na jednání bylo přítomno 24 zástupců tříd, takže nápadů a připomínek se sešlo mnoho.

Nejprve jsme si zahráli hru „Slovní salát“, kdy jsme si měli procvičit spolupráci a strategii a zároveň se zamyslet nad smyslem parlamentu a vzájemnému naslouchání.

Poté přišla paní vedoucí školní jídelní, které jsme přednesli své nápady na zlepšení, ale zároveň jsme poděkovali za změny, které v jídelně proběhly k lepšímu. Většinou zástupci tříd chválili výraznou změnu v kvalitě jídel. Stále se ale ještě některým žákům nelíbí špinavé příbory a tácy, příliš slané či nedosolené polévky, chybění solniček a pepřenek na stolech, příliš časté omáčky, nevhodnost pití k pokrmům (mléko + čočka) atd. Paní Šlechtová si všechny připomínky vyslechla a zodpověděla naše dotazy. Solničky a pepřenky nemohou být na stolech, neboť to zakazuje hygiena. Stoprocentní čistotu všech kusů nádobí nelze zcela zajistit, protože se jedná o nekvalitní mytí nové myčky. Omáčky se dle spotřebního koše a doporučení mají podávat 2x týdně, což školní jídelna splňuje. Mléko k luštěninám je prý přímo doporučováno, proto jsou tyto kombinace zaváděny na jídelníček. Sladká jídla smí jídelna vařit maximálně 2x za měsíc, smažená jídla maximálně 1x do měsíce atd. Vlastně veškeré porce a četnost ryb, luštěnin, ovoce, zeleniny a mléka jsou udány normou – ve spotřebním koši – a jejich množství se musí plnit. Pro ty, kteří se blíže zajímají o toto téma, doplňujeme webové stránky www.jidelny.cz, kde se nacházejí informace ke školnímu stravování.

Na návrh parlamentu a po projednání se školní jídelnou, chceme zavést anketu na jídla, která by si volili sami žáci. Návrhy na jídla budou probíhat zřejmě na úrovni tříd. Vybraná jídla přednesou zástupci parlamentu na zasedání, z nich se vybere 8 jídel na měsíc. Tento seznam jídel se předá jídelně a ta z nich čtyři vybere a každý týden jedno zařadí na jídelníček. Mějte na paměti, že jídla musí být zdravá, vyvážená a musí být možné je uvařit pro více než 400 strávníků v prostorách naší školní kuchyně.

Paní vedoucí nám nabídla i exkurzi do školní jídelny pro členy parlamentu.

Na závěr následovala prezentace akčních plánů, o kterých se budeme blíže bavit na příštím zasedání, které proběhne 22. 10. 2014 ve 14:00.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4