Bakaláři
Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Dárek pro děti v nemocnici

Dárek pro děti v nemocniciUž pátým rokem mají možnost žáci naší školy navštěvovat kroužek šití a za těch pět let se učila šít nejen děvčata, ale i pár chlapců. Jednoho dne se děti rozhodly, že nebudou myslet pouze na sebe, ale chtěly potěšit i děti, které musí být hospitalizovány na dětském oddělení nemocnice v Sokolově. Dali jsme se tedy všichni do práce a vyrobili krásnou panenku, kterou mohou děti používat i na zdokonalování manuálních zručností – zapínání knoflíků, bundového zipu, vázání uzlů a mašliček.


Práce zabrala několik měsíců a moc se dětem povedla. A tak jsme se vypravili 15. března s panenkou do nemocnice. Přivítala nás sympatická vrchní sestra paní Petra Fischerová, která nám umožnila nahlédnout do náročné práce zdravotníků na dětském oddělení. Dětem se nejvíce líbila pěkná herna a po počátečním ostychu se začaly vyptávat na práci lékařů a sestřiček i průběh péče, kterou dětem poskytují.


Návštěva nemocnice se všem moc líbila a doufáme, že jsme také trochu přispěli k tomu, aby nemocné děti snášely pobyt v nemocnici lépe. Všem zdravotníkům děkujeme za jejich obětavou péči o naše nejmenší.
Děvčata z kroužku „Šikovné ruce“ a paní učitelka Božena Mariánková

 

Kliknutím na snímek se zobrazí fotoalbum:


Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5