Bakaláři
Drobečková navigace

Úvod > Škola > Aktuality > Charitativní maraton

Charitativní maraton

Dne 13. 6. 2019 se na školním hřišti naší školy pořádal 1. ročník charitativního maratonu. Cílem bylo uběhnout 42 km a dobrovolný výtěžek za startovné poskytnout dětskému oddělení sokolovské nemocnice.

Hlavními organizátory celé akce byli kolegové Ivana Vacková a Vašek Bechiňský, sportovci tělem a duší. Malé obavy byly z teplého počasí, které mohlo ovlivnit účast na běhu.

Velké poděkování patří i starostce města Sokolov Renatě Oulehlové a místostarostovi Bc. Janu Pickovi, kteří symbolickým kolečkem maraton zahájili. Běh podpořili i zástupci Městské policie Sokolov pánové Hollý a Pražák.

Celkem se uběhlo 896 km, což odpovídá 23 maratonům, tuto trať pokořilo společnými silami 218 účastníků, z toho 101 z jiné školy a věřejnosti. Nejmladší účastnici byly 3 roky a nejstarší 71 let.

Vybráno bylo 7.093,- korun.

Moc děkujeme organizátorům a všem běžcům a doufáme, že vysoce nastavená laťka bude i příští rok překonána.